מופע מחול מאת איריס ארז

שמחנו לארח בסטודיו את איריס ארז יחד עם הרקדניות המדהימות רות ולנסי ומיכל ארד למופע מחול – "געגועים לפנים – Live". היצירה חיברה אותנו לתקופה המשוגעת שאנחנו חיים בה, לכניסה האימתנית של המסכים לחיינו והמפגשים דרך הזום. התחברנו לכאב ולחוסר שזה יצר ואפילו מצאנו נחמה בכוח והאפשרויות שהקידמה יצרו לנו בימים מופרעים של מגפה. יצאנו עם הודיה על מה שיש ועם זיכרון פיזי עמוק על הכוח של המפגש האנושי שאין שני לו בעולם. תודה לאיריס ארז המופלאה וצמד הרקדניות הנהדרות לערב שאתגר את כל חלקי גופנו ונשמתנו, ששלח אותנו לבתים עם מחשבות והרהורים ובעיקר רצון להמשיך להיפגש עם הגוף.

געגועים לפנים (LIVE)

על רקע עידן הקורונה, בו אנו מתקשרים דרך רשתות חברתיות בעיקר באמצעות הראשים שלנו, נבדוק את הפרוטומה (פסלי ראש וצוואר היסטוריים) העכשווית, והשפעתה על תפיסת הזמן המשתבש, הקיום החלקי והקשר האנושי. זהויות חומקות והרצון להנצחה עוברים בין האישי לאנונימי, למשובש, למתוקן. מה מספרים לנו הדימויים של חיינו על הזמן שלנו? ועל הנצח?

"געגועים לפנים" עלה לראשונה כמופע דיגיטלי במסגרת פסטיבל מחולשלם ועתה הוא חוזר כמופע חי.

בניסיון להבין את המעבר מהמסך אל הבמה אנחנו מזמנות אתכם.ן למעין טקס מעבר שסופו עדיין לא ידוע. מה קורה לגוף, לזכרון, מה נצבר ומה נשכח ולאן מועדות פנינו. הגוף כתוצר היברידי של תקופה, בתהליכים שהואצו בשנה וחצי האחרונות, מקבל גשמיות באופנים שונים ואתן.ם מוזמנות.ים לקחת חלק בתהליך הזה .

איריס ארז היא יוצרת, רוקדת ומלמדת גוף ותנועה. בעבודותיה היא מחפשת לגעת בספירות הפוליטיות והציבוריות דרך הגוף הפרטי, ולחקור את ההשפעות ההדדיות ביניהן.
עבדה עם הכוריאוגרפים יסמין גודר, ענת דניאלי, ענבל פינטו, רונית זיו, לרה ברסאק, אורי איבגי וארקדי זיידס.
חברת עמותת הכוריאוגרפים ושותפה בקבוצת האימפרוביזציה אוקטט .זכתה בפרס שר התרבות לרקדנית מבצעת לשנת 2001 ו 2018. מלמדת טכניקה ואימפרוביזציה ומלווה תהליכי יצירה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים ובמסגרות פרטיות ובינלאומית.
מאמרה הגוף הרגשי התפרסם בספר מקום לפעולה-כוריאוגרפיה עכשווית בתיאוריה ובמעשה בעריכת רן בראון ובהוצאת אסיה (2014). מאמרה פדגוגיה של החומר האפל, שכתבה במשותף עם רינה דודאי התפרסם בספר חינוך לאמנות-אסתטיקה ואתיקה בעריכת שי פרוגל ודורית ברחנא-לורנד בהוצאת הקיבוץ המאוחד (2018).
איריס היא אמא לשני בנים.

געגועים לפנים (LIVE)
כוריאוגרפיה: איריס ארז
רקדניות יוצרות: מיכל ארד, רות ולנסי, איריס ארז
מוסיקה: גיא שרף
עיצוב תאורה וליווי אמנותי: נועה אלרן
עיצוב תלבושות: רוזי כנען
הפקה: סיגל דהן

העבודה עלתה בגירסה דיגיטלית כהפקת מקור בפסטיבל מחול שלם 2020
תודה למאיה ויינברג, ענת שמגר,ערן מלקמן, אלעד וזאנה ולמרחב קדן מקום לתנועה.